1
2
3
4
 
 
Start F I R M A Klienci

Klienci

 

Nowy sens hasła „Port oknem na świat”

NAFTOPORT zapewnia rafineriom podłączonym do systemu rurociągów „Przyjaźń” alternatywną drogę zaopatrzenia w ropę naftową. W wypadku zakłóceń dostaw lądowych,  Naftoport może w całości pokryć zapotrzebowanie na ten strategiczny surowiec nie tylko obu krajowych producentów paliw, ale także dwóch zakładów rafineryjnych w Niemczech. Naftoport obsługuje tankowce przewożące paliwa płynne na rzecz Grupy LOTOS. Prowadzimy także załadunek ropy naftowej w tranzycie, przewożonej przez wielkie oceaniczne tankowce klasy Aframax, Suezmax i VLCC z Gdańska do portów Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych i Dalekiego Wschodu. Położenie, bezpieczna i sprawna obsługa statków oraz oferowane warunki handlowe czynią Naftoport najbardziej konkurencyjnym terminalem naftowym na południowym Bałtyku.

Nasi kontrahenci

Strategicznymi kontrahentami Naftoportu są polskie i międzynarodowe koncerny paliwowe: Grupa LOTOS, PKN ORLEN, a także TOTAL i SHELL, udziałowcy niemieckich rafinerii PCK w Schwedt i MIDER w Spergau. Klientami Naftoportu są również firmy handlowe, operujące na rynku ropy naftowej, m.in.: Mercuria , Souz Petrolium i Eminent Energy.

Poponujemy obejrzenie stron internetowych naszych klientów:

  1. PKN ORLEN S.A. www.orlen.pl
  2. Grupa Lotos S.A. www.grupalotos.pl
  3. Rafineria PCK Schwedt GmbH www.pck.de
  4. TOTSA www.totsa.com
  5. Mercuria Energy Group Ltd. www.mercuria.com
 

AKTUALNOŚCI:

W dniu 9 listopada, z portu Freeport w Teksasie, do terminalu Spółki zawinął zbiornikowiec „St. Helen”, z ładunkiem 80 tys. ton baryłek amerykańskiej ropy naftowej DSW, przeznaczonym dla rafinerii Grupy LOTOS. Jest to drugi ładunek ropy naftowej, który trafił do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszy transport, na rzecz rafinerii PKN ORLEN, przybył do Naftoportu w dniu 30 października br.